Рекреаційна діяльність

Туристична та екскурсійна діяльність є складовою екологічної освітньо-виховної роботи Парку та проводиться за такими напрямами:
 
- Організація екологічних екскурсій
- Інформування населення про  унікальність Парку , його флору та фауну
- Впровадження  занять  з природоохоронних питань
- Розширення екскурсійних маршрутів
 
З метою вдосконалення організації рекреаційної діяльності Парку  відділ еколого-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою керується Положенням про рекреаційну діяльність у межах територій та об’єктів природно- заповідного фонду України затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього середовища  України від 22.07.2009 р. № 679/16695.
 
Рекреаційна можливість національного природного парку «Олешківські піски» має всі передумови для перспективного розвитку екскурсійної та туристичної діяльності, оздоровлення та відпочинку півдня України. Екологічний туризм один із видів туризму, мета якого пізнання природи та відпочинку. Найбільш популярний вид відпочинку на території Парку − прогулянки та пішохідні екскурсії, активний відпочинок.
 
Парк має високу рекреаційну, естетичну, спортивно-туристичну цінність. Особливістю території НПП є зосередження різноманітних рекреаційних ресурсів: геологічні, геоморфологічні, гідрологічні, кліматичні,біологічні та ін. Комплексне їх поєднання сприяє розвитку туризму та ефективному оздоровленню населення.
 
 
Спеціалісти відділу постійно приймають участь в  конференціях, семінарах, вистаках, круглих столах, туристичних форумах та ін.
 
 
 
Цього року на території Парку проведено 32 екскурсії.
 
Контингент відвідувачів – представники туристичних фірм,  екскурсанти з м. Херсон,  Миколаїв, Одеса, Дніпро,  Вінниця, Донецьк, Київ, Кривий Ріг, учні Раденської ЗОШ та інші.