Живе має право на життя! (до міжнародного дня прав тварин, проголошеного Організацією.. Об’єднаних Націй)

10 грудня у багатьох країнах світу відзначається Міжнародний день прав тварин. Цей  день виник у зв’язку з прийняттям  Генеральною асамблеєю ООН Всесвітньої  декларації прав людини, що сталося  10 грудня 1948 року.  У 50-ту річницю цієї Декларації, 10 грудня 1998 року,  як  логічний розвиток діяльності по забезпеченню та охороні  прав живих істот, які мешкають на Землі і був прийнятий Міжнародний день прав тварин;  метою такого заснування було припинення експлуатації та вбивства тварин.

Як відомо, тварини відіграють важливу роль у природі та житті, вони є невід’ємною частиною природи, яку необхідно зберегти.  У цьому приймають участь і працівники Національного природного парку «Олешківські піски»: для цього робиться те, що є необхідним  для збереження тваринного світу на території НПП, виконуються заходи, спрямовані на охорону тих, кого ми називаємо нашими «друзями меншими». Насправді-то меншими (еволюційно молодшими) є ми, люди – виду Homo sapiens ненабагато більше, ніж 100 тис. років, а тварини виникли сотні мільйонів років тому назад!.. 

Таким чином,  діючи у на порівняно невеликій території  Олешшя колектив Парку робить внесок у збереження біорізноманіття Землі.

Що ще можна написати з цього приводу?  Дійсно, усі живі істоти на планеті мають право на захист та  життя без страждань  і дії, які призводять до невиправданої загибелі будь-якої тварини є, фактично, злочином. А тому людина зобов’язана дбати про охорону та відновлення популяцій різних видів тварин на землі.

Тому що живе  має право на життя.