Діяльність відділу

Служба державної охорони (далі СДО) забезпечує:

  • додержання режиму території, а також збереження, відтворення та раціональне використання природних комплексів і ресурсів;
  • додержання вимог щодо відвідування території  Парку;
  • здійснення заходів щодо запобігання виникненню і розповсюдженню пожеж та інших надзвичайних ситуацій;
  • виготовлення, встановлення та догляд за межовими, охоронними та інформаційними знаки, шлагбаумами, мінералізованими смугами;
  • проведення профілактично - роз’яснювальної роботи щодо необхідності збереження особливо цінних природних комплексів та об’єктів;
  • збір матеріалів до Літопису природи.

У своїй діяльності СДО взаємодіє з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, іншими природоохоронними органами, громадськими організаціями.

До охорони залучаються дільничні інспектори Голопристанського і Цюрупинського РВ УМВС України в Херсонській області, з якими проведено 26 спільних рейдів. З метою виявлення порушників природоохоронного законодавства і дотримання «Правил пожежної безпеки» проведено 378 рейдових виїздів та патрулювань території Парку.

На виконання протипожежних, захисних заходів щодо охорони території інспекторами СДО було виготовлено та встановлено 11 протипожежних аншлагів,  31 інформаційно-охоронних знаків та 10 шлагбаумів. Також, щороку здійснюється догляд за мінералізованими смугами – в кількості 18км.

З метою протипожежної та природоохоронної пропаганди проведено 260 виступів, бесід, лекцій серед школярів, студентів, працівників установ, місцевого населення та 3 виступи на телебаченні, опубліковано 23 публіцистичні статті, виготовлено та розповсюджено 2190 буклетів і листівок. Проведено 16 семінарів та навчань працівниками служби державної охорони ПЗФ.

Придбано автомобіль спеціального призначення «КАМАЗ» АЦ-40 (43114)-176, 9 радіостанцій (стаціонарних - 3шт.; автомобільна – 1шт.; переносні – 5шт.), передано на баланс Парку транспортні засоби у кількості 3 од.: ВАЗ 21051 1992 р.в., ЗАЗ 1102 1993 р.в., ВАЗ 21061 1994 р.в..

Працівники СДО свої заходи спрямовують на виховання світогляду, поведінки і діяльності населення з метою формування екологічної свідомості та залучення їх до збереження природної спадщини.