Діяльність відділу

Служба державної охорони (далі СДО) забезпечує:

  • додержання режиму території, а також збереження, відтворення та раціональне використання природних комплексів і ресурсів;
  • додержання вимог щодо відвідування території  Парку;
  • здійснення заходів щодо запобігання виникненню і розповсюдженню пожеж та інших надзвичайних ситуацій;
  • виготовлення, встановлення та догляд за межовими, охоронними та інформаційними знаками, шлагбаумами, мінералізованими смугами;
  • проведення профілактично - роз’яснювальної роботи щодо необхідності збереження особливо цінних природних комплексів та об’єктів;
  • збір матеріалів до Літопису природи.

У своїй діяльності СДО взаємодіє з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, іншими природоохоронними органами, громадськими організаціями.

До охорони залучаються дільничні інспектори Голопристанського і Олешківського РВ УМВС України в Херсонській області, з якими проведено 26 спільних рейдів. З метою виявлення порушників природоохоронного законодавства і дотримання «Правил пожежної безпеки» на постійній основі проводяться рейдові виїзди та патрулювання території Парку.

На виконання протипожежних, захисних заходів щодо охорони території, інспекторами СДО виготовлюються та оновлюються протипожежні аншлаги, інформаційно-охоронні знаки та шлагбауми. Також, щороку здійснюється догляд за мінералізованими смугами – в кількості 18 км.

З метою протипожежної та природоохоронної пропаганди, на постійній основі, проводяться виступи, бесіди, лекції серед школярів, студентів, працівників установ, місцевого населення. А також виступи на телебаченні та публікування тематичних статей у місцевих ЗМІ, виготовлення та розповсюдження буклетів і листівок. Постійно проводяться семінари та навчання серед працівників служби державної охорони ПЗФ.

Придбано автомобіль спеціального призначення «КАМАЗ» АЦ-40 (43114)-176, 9 радіостанцій (стаціонарних - 3шт.; автомобільна – 1шт.; переносні – 5шт.), передано на баланс Парку транспортні засоби у кількості 3 од.: ВАЗ 21051 1992 р.в., ЗАЗ 1102 1993 р.в., ВАЗ 21061 1994 р.в..

Працівники СДО проведені заходи спрямовують на виховання світогляду, поведінки і діяльності населення з метою формування екологічної свідомості та залучення їх до збереження природної спадщини.