Дрозди: помітні та гарні

В Україні мешкає декілька видів птахів цієї групи: 7, можливо,  до 10.  Але, мабуть, найбільш розповсюдженими та звичайнми є 2 види: чикотень (рос. рябинник), дрізд чорний та дрізд-омелюх (рос. деряба). Увага: не переплутайте дрозда-омелюха з "просто" омелюхом: омелюх або омелюх звичайний (рос. свиристель) - це птах, який  помітно  менший за розмірами, ніж дрозди та й вигляд має інший.
 
 
Для всіх дроздів  є характерним поєднання у забарвленні фону та на цьому фоні - рисок чи невеликих плям. Ось тільки у чорного дрозда фон значно темніший: чорний або темно-сірий (а у інших - сірий з різними відтінків); а омелюх ще й відрізнюється розмірами - він трохи більший за інші види.
 
 
На півдні України гніздиться чорний дрізд; чикотень та дрізд-омелюх прилітають взимку. Втім - це було нещодавно, такий "класичний" розподіл. Тому не виключено, що зараз ситуація інша, а щоб дати відповідь,  яка саме - потрібні дослідження.
 
 
Ну а саме зараз, узимку ці птахи в нас є досить звичайними і навіть утворюють сукупчення. Це, насамперед, відноситься до чикотня: цих птахів можна побачити і у лісах, і у плавнях і у населених пунктах -  усюди, де є дерева. Тому  зустріч групи у 25-50 особин - досить звичайна.  До речі, іноді птахи різних видів утворюють сумісні зграї. Не виключено, що саме така ситуація була зафіксована на однієї із світлин: тут ми бачимо чикотнів, а праворуч - птаха, який дуже схожий на чорного дрозда. На жаль, цей птах, як бачите, "прикрився" гілками, тому є якась ймовірність того, що  забарвлення було відображено трохи не так, колір був змінений внаслідок часткового екранування - електроніка, вона і є електроніка!
 
 
За кількістю особин  чикотень зараз - це, мабуть найчисельніший, чорний дрізд має чисельність трохи меншу (втім, питання непросте, на різних територіях ситуація може бути різною), а от дрізд-омелюх  зустрічається досить нечасто. Так, автору даної публікації омелюх зустрівся усього 1 раз. Але, можливо, я "не там шукав?"...
 
 
Усі дрозди - птахи помітні та гарні. Бережемо їх!
 
 
Євген Роман, Національний природний парк "Олешківські піски"
 
Дрозди: помітні та гарні
Дрозди: помітні та гарні
Дрозди: помітні та гарні