Доброго дня, шановні громадяни України!

 
Тварини Червоної книги - це ті види живої природи, які потребують особливої уваги та захисту. Облік цих тварин ведеться співробітниками Парку постійно, причому не тільки у самому НПП "Олешківські піски", але й на інших територіях. Бо ж, як влучно підмічено «риби, ящірки, птахи та куниці читати не вміють!»
Дійсно, тваринам, скажімо відверто, усе одно - чи декларована дана територія як така, що охороняється, чи ні. Головне - це те, щоб там були умови, необхідні саме цьому виду. І щоб там тварину не турбували люди. Або, хоча б, не дуже турбували!
                        
Отож, на фото тварини та ознаки їх життєдіяльності, які були зареєстровані у 2019-2021 рр.
 
\Види Червоної книги\IMG_0015.JPG
 
Пірникоза сірощока, озеро Довге, Буркути, Національний природний парк «Олешківські піски», 29.06.2021 р. Нещодавно цей вид був внесений до видів Червоної книги України: бо, на жаль, чисельність сірощокої пірникози  у останнє десятиріччя зменшилась  
 
\Види Червоної книги\Косар, поряд з ним - чепура мала та мартини звичайні.jpg
 
Косар, поряд – чепура мала та мартини звичайні. Новокаховський риборозплідний завод частикових риб (нагадуємо, що цей завод також входить у  Національний природний парк «Олешківські піски» – як частина господарчої зони),  27.08.2021 р. Саме цього дня косар, вид "Червоної книги"  уперше був зареєстрований у НПП.
 
\Види Червоної книги\IMG_3010.JPG
Орлани-білохвости були зареєстровані  8.12.2019 р на території  Новокаховського риборозплідного заводу частикових риб. Взагалі  звичайний, хоча  і не чисельний птах нашого Парку. 
 
\Види Червоної книги\IMG_0804.JPG
 
Слід лежня –  він  був зафіксований на Козачолагерській піщаній арені  Національного природного парку  «Олешківські піски» , 3.04.2019 р. Цей слід є дуже характерним і тільки за ним цього птаха вдалося ідентифікувати у Національному парку у 2017 та 2019 рр. Лежень веде утаємничений, сутінковий спосіб життя і поки що побачити його  "вживу" у НПП не вдалося. Але – усе попереду! Працюємо, сподіваємось на зустріч.
 
\Види Червоної книги\IMG_0335.JPG
Пісочники великі, узбережжя  озера Соляне, м. Гола Пристань,  1.09.2021 р. Досить рідкісний для наших південних широт вид дрібних куликів. Тим більш цікавою є така зустріч!
 
\Види Червоної книги\IMG_6312.JPG
 
Крячки каспійські. Озеро Соляне, м. Гола Пристань, 21.05.2021 р. Слід зазначити, що це, відоме на всю Україну та поза її межами лікувальне озеро  ще й має досить велике  значення для птахів – тут під час міграцій вони відпочивають та живляться.
 
\Види Червоної книги\IMG_0370.JPG
Сова болотяна. Чалбаські Луки, Національний природний парк "Олешківські піски", 28.01.2019 р. Цей  вид сов є для НПП типовим видом зимового орнітологічного комплексу – сови болотяні зустрічаються у Парку під час зимівлі.
 
\Види Червоної книги\Кажани - руді вечірниці.jpg
 
Вечірниці руді. Козачолагерська піщана арена, 13.09.2019 р. «Доброзичливі злючки» − так один мій знайомий сказав про цю світлину. Зрозуміло, що «набурмосені» пики цих тварин – це не від злості. Просто – такі вони собі є!
 
\Види Червоної книги\IMG_1540.JPG
Нора ємуранчика. Козачолагерська піщана арена, Національний природний парк  «Олешківські піски», 10.08.2019 р. Фото примітне тим, що тут можна побачити ознаки  «інженерної діяльності» тварини – скоріше за все, нора тільки-но була відрита. Отож – з новосіллям!
 
\Види Червоної книги\IMG_3104.JPG
Викид сліпака піщаного. Сільхозугіддя на південь від с. Чулаківка, 19.12.2019 р. А тут світлина цікава тим, що ендемік пісків сліпак піщаний знаходився вже поза пісками – на ріллі.
 
 
 
\Види Червоної книги\IMG_0498.JPG
Сліди горностая. Дачний масив на узбережжі р. Дніпро, 25.02.2019 р. Плавні Дніпра є одним з основних місць помешкання цього рідкісного хижака на півдні України. Тому кожна реєстрація цього, дуже цікавого виду має особливу цінність. 
 
...Що можна ще  написати?
 
Та от що – бережемо цих тварин! І не тільки тому, що їх, як внесених до Червоної книги України, охороняє законодавство нашої держави. Але й тому, що майбутні  покоління які мають право знати і бачити їх, досліджувати і дізнаватись щось нове про наших сусідів по планеті Земля.
 
До речі, це поки що єдина планета, на якій життя достовірно відоме.
 
А усе живе має право на існування.
 
 
Євген Роман, Анна Оліфіренко, 
 
Національний природний парк парк «Олешківські піски»,  науково-дослідний  відділ