Дещо про розум, стан головного мозку, і таке інше, або декілька міфів про дятлів та розповідь про них самих.

Так, птахи цієї систематичної групи не тільки дуже відомі, але й досить популярні. І, як завжди, популярність має свої зворотні сторони. Отож, будь ласка, запам'ятайте:

1) Дятли - птахи далеко не (вибачаюсь) дурні!!!. Варто хоча б побачити, як вони реагують на людину - і "основного заняття" свого не кидають (продовжуючи видовбувати шкідників з дерев) і убезпечують себе, ховаючись за стовбуром, водночас так собі по-хитрому виглядаючи з-за дерева. Отож, називаючи якогось Вашого знайомого з не дуже розумною поведінкою словом "дятел", добренько так подумайте - кого Ви ображаєте більше?...

2) У дятлів НЕМАЄ хронічного струсу мозку - удари клювом по стовбуру дерева амортизуються дуже, так би мовити, вдалою конструкцією системи клюв-череп-мізок, така конструкція є результатом довготривалої еволюції цих птахів.

3) Дятел - це не один вид; у світі налічуються десятки видів цієї ситематичної групи. У одному лише регіоні Національного природного парку "Олешківські піски" (у самому парку та на територіях поряд з ним) було зареєстровано 4 види: дятел звичайний, дятел сирійський (який мешкає в основному у населених пунктах), дятел малий, жовна сива.

Ну а щодо біологічної ролі та корисності дятлів я думаю, особливо розповідати немає чого. "Лісоівий лікар" - це прізвище дуже влучно відображає особливості цих птахів. Та й взагалі вони дуже гарні.

Бережіть їх!

На фото: дятел звичайний (самиця коло гніздового дупла), жовна сива (по справжньому вона-то тьм'яно-зелена, але то вже така назва) та.... Та хто? Отой птах, який був сфотографований у листопаді 2014 р. у сквері міста Херсону мав такі незвичні ознаки, які так і не дозволили однозначно визначити цей вид (серед припущень, було те, що то - малий дятел).

То хто це був: птах з незвичною варіацією забарвлення? Гібридна особина?

Так що птахи ці, окрім того, що дуже привабливі - ще й цікаві. І далеко не повністю вивчені.

Євген Роман, Національний природний парк "Олешківські піски"

 

Дещо про розум, стан головного мозку, і таке інше, або  декілька  міфів про дятлів та розповідь про них самих.
Дещо про розум, стан головного мозку, і таке інше, або  декілька  міфів про дятлів та розповідь про них самих.
Дещо про розум, стан головного мозку, і таке інше, або  декілька  міфів про дятлів та розповідь про них самих.