Відвідувачам

Національний природний парк «Олешківські піски» продовжує проведення екскурсій по території природоохоронних науково-дослідних відділеннях «Раденське» і «Буркути»

ПНДВ "Раденське"

Адміністрацією національного природного парку «Олешківські піски» налагоджено взаємодію з Військовослужбовцями Збройних Сил України, які проводять військові навчання на Козачелагерській арені і межують з територією Парку. Вирішено питання щодо відвідування рекреантів території природоохоронного науково-дослідного відділення «Раденське».

З начальником військового полігону узгоджується дата та час проведення екскурсій по екологічним стежкам «Олешківською пустелею» та «Дивосвіт Олешківських пісків».

З метою створення сприятливих умов та забезпечення розвитку екологічного туризму фахівці Парку, щороку, після перевірки стану затверджених екологічних стежок, вносять зміни до екскурсійного маршруту.

Маршрут починається з найвищої точки, що є початковою в обох екологічних стежках. З цього місця відкриваються дивовижні краєвиди Олешківських пісків. На золотих пагорбках із піску видніються паростки степової рослинності, а бездонне синє небо в пустелі дарує тишу, спокій та незабутні враження.

Відвідувачі мають змогу дивуватися ландшафтами піщаного масиву з барханами (кучугурами), які рухаються повільно і часто змінюють свою форму під дією вітру та дощу. Пустеля, дюни, кучугури, бархани, всі ці назви, місцеві жителі, приурочили саме Олешківським піскам. Це незвичайний витвір природи характерний для території Парку.

                              

 

ПНДВ «Буркути»

На території природоохоронного науково-дослідного відділення «Буркути» проводяться екскурсії по екологічній стежці «Березовий гай».

Екологічна стежка розташована в Голопристанському районі в південно-східній частині Херсонської області на землях Малокопанівської сільської ради.

З метою створення сприятливих умов та забезпечення розвитку екологічного туризму фахівці Парку, щороку, після перевірки стану затверджених екологічних стежок, вносять зміни до екскурсійного маршруту. Щороку проводиться розчищення та зариблення озер, це привертає увагу великої кількості різноманітних птахів, у тому числі і Червонокнижних.

Маючи не надто велику протяжність екскурсійний маршрут «Березовий гай» розкриває краєзнавчі та природні цінності національного природного парку «Олешківські піски» та природи Херсонського краю. Буркути дійсно унікальні – посеред сухого піщаного степу та соснового лісу чудом зберігся унікальний доісторичний оазис: луки, озера, болота та невеличкі гайки.

Відвідувачам рекомендується:

- мати при собі питну воду;

- не засмічувати територію;

- одягати зручний одяг та взуття;

- дотримуватися пішохідних стежок;

- дотримуватися правил протипожежної безпеки;

- дбайливо відноситися до рослинного та тваринного світу

 

Для організації екскурсій звертатися:

 E-mailoleshki.sands@gmail.com

Веб-сайт: http://nppop.gov.ua/

75100, Україна,

Херсонська область, Олешківський район

м. Олешки,

провулок Ракитний, будинок 16

тел./факс: (05542) 4-57-22