Наукова діяльність

ХОЧЕШ СПІВПРАЦЮВАТИ З ПОЛІЦІЄЮ АВСТРАЛІЇ? ТРЕНУЙСЯ У ПІСКАХ ОЛЕШШЯ! (А тому – відвідай Національний природний парк «Олешківські піски»!)

Про те, що звіри залишають сліди, знають усі. Як і про те, що завдяки цим слідам можна дізнатися, які саме тут були звіри. І слово «слідопит» багатьом запам'яталося з дитинства: по романам Фенімора Купера і Майн Ріда.
 

МАНТІЯ ДЛЯ КОРОЛЯ, або невелика розповідь про горностая, ласку, і про те, де вони мешкають як їм живеться

Вони з'являються несподівано і несподівано зникають. Найчастіше роблять це вони безшумно, − іноді навіть не вдається роздивитися їх як слід. І останнє, що бачать їх жертви – це своїх ворогів, стрімких та безжалісних!..

Наукова робота про арахнофауну НПП «Олешківські піски» отримала перемогу у Всеукраїнському конкурсі

З 28 по 30 березня 2018 року у Полтавському національно-технічному університеті ім. Ю. Кондратюка пройшов Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук за галуззю знань «Екологія», в якому взяла участь студентка Херсонського державного університету кафедри Екології та географії Іосипчук А.М. Тема наукової роботи: «Місце арахнофауни в екосистемі Національного природного парку «Олешківські піски» (в межах Буркутського урочища)».
 

Участь у семінарі «Проектування Смарагдової мережі та мережі Натура 2000»

Науковці національного природного парку «Олешківські піски» (Херсонська область) - Олена Садова, Артем Гудім взяли участь у навчальному семінарі «Проектування Смарагдової мережі (Emerald) та мережі Натура 2000» 18-19 червня 2016 року.

"МОРСЬКИЙ ОРЕЛ"

Збираючи відомості про хижих птахів, мені довелося зіткнувся з не звичайним (на мій погляд) явищем. Справа в тому, що словом "орел" люди часто називають мало не всіх хижих птахів, яких їм довелося зустріти - крім, мабуть, самих дрібних. Але якщо побачили орлана-білохвоста - ви вже його ні з ким не переплутаєте! Розмах крил у цієї "пташки" - до 2,1 м.! Зрозуміло, що це максимальні розміри і такі птахи, звичайно, - рідкість. Але мені й самому довелося спостерігати орлана, у якого розмах крил був не менший, ніж 2 м. За розмірами орлан-білохвіст не менший, ніж знаменитий беркут!

Птицы города: кто обитает, как выглядит, как поет…

Еще будучи школьником, я зачитывался книгами Джеральда Даррелла. Был он не только выдающимся натуралистом и страстным борцом за сохранение животного мира, но и  прекрасным писателем и тонким психологом. Причем книги Даррелла написаны с великолепным чувством юмора. Так что многие эпизоды из его книг запомнились на всю жизнь. В том числе и такой: вечером, после нелегкого дня известному натуралисту, как это нередко бывало, довелось общаться по телефону. Звонил представитель, что называется, элиты британского общества  – лорд, судовладелец. 

Олешшя: питання і відповіді, легенди та реальність

У Херсонській та Миколаївській областях 160 000 гектарів території вкриті піском: саме такою є площа Нижньодніпровських пісків. Значення цього природно-географічного утворення в житті наших областей дуже велике. Але відомо про піски далеко не все — навіть вченим, які вивчають ці території багато років. Тому доводиться чути різні питання щодо пісків. Крім того, виникають різні припущення і навіть легенди. Так що про піски не буде зайвим згадати ще раз — вони того варті.

Про наукову діяльність працівників Парку та результати досліджень фіто різноманіття у 2014 році

З метою дослідження флори Парку, науковцями,  упродовж  березень-серпень місяців поточного року, проводились інвентаризаційні та моніторингові роботи.

Загальний видовий список флори Парку поповнився 32 видами рослин, які в свою чергу, належать 2 відділам, 3 класам, 21 родині  і 30 родам. На тепер загальний видовий список флори складає 313 видів, судинних, з яких, 247 видів.