Участь у Національному круглому столі з управління природними пожежами

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправного збитку природі та державі. Найбільша їх кількість, як правило, припадає на весняно-літній період. Природна пожежа – це неконтрольований процес горіння, що стихійно виникає і розповсюджується в природному середовищі і супроводжується інтенсивним виділенням тепла, диму та світловим випромінюванням, створює небезпеку для людей і завдає шкоду об’єктам господарської діяльності та навколишньому середовищу.
 
Саме тому, 26 жовтня 2017 р. на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України відбулось засідання Національного круглого столу «Проблеми боротьби з природними пожежами на землях сільськогосподарського й іншого призначення та у лісах», яке було присвячено проблемам боротьби з природними пожежами на сільськогосподарських землях та в лісах, які в останні роки завдають значних збитків довкіллю та економіці України. Метою круглого столу стало широке обговорення проблеми природних пожеж, їх причин та наслідків.
 
Національний круглий стіл був організований Національним університетом біоресурсів і природокористування України спільно з Регіональним Східноєвропейським центром моніторингу пожеж (REEFMC) в межах співпраці з Радою Європи та Глобальним центром моніторингу пожеж, Фрайбург, Німеччина (GFMC) та Державним агентством лісових ресурсів України. До участі були запрошені Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство екології та природних ресурсів України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, а також директор Національного природного парку «Олешківські піски» Непрокін Андрій Вікторович.
 
Під час засідання з доповідями виступали Йоганн Георг Голдаммер – директор Центру глобального моніторингу пожеж, Фрайбург, Німеччина (GFMC): «Поточний стан природних пожеж та управління ними в світі та регіоні Східної Європи», Сергій Зібцев – керівник Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж (REEFMC), НУБіП України: «Масштаби та наслідки природних пожеж в Україні: оцінка масштабів пожеж на сільськогосподарських землях та їх впливу на зміни клімату», Олег Сторчоус – консультант з питань лісових відносин: «Сучасний стан законодавства у галузі боротьби з природними пожежами на землях сільськогосподарського призначення, лісах та інших екосистемах» та представники міністерств й відомств, інших органів державної влади, державних лісогосподарських підприємств, місцевого самоврядування, неурядових організацій про сучасний стан проблеми природних пожеж, заходів щодо підвищення пожежної безпеки ландшафтів і зменшення впливу пожеж на населення, довкілля та інфраструктуру.
 
У ході загального обговорення було порушено ряд питань щодо сучасного стану законодавства; кадрового, матеріального та технічного забезпечення протипожежних служб; причин та наслідків пожеж; попередження пожеж; виявлення пожеж; реагування на пожежі; гасіння пожеж; міжвідомчої взаємодії; безпеки персоналу та місцевого населення.
 
Під час денної сесії обговорювались пріоритетні заходи щодо покращення попередження та гасіння пожеж на землях сільськогосподарського та іншого призначення, в лісах та інших екосистемах.
 
По закінченню засідання були підведені підсумки щодо потреби, перспектив та формату розробки Національної політики управління природними пожежами.

Участь у Національному круглому столі  з управління природними пожежами