Тут закінчується Олешшя. А може, починається?...

Маючи це фото, я роздумував. чи публікувати його. Чому? Тому що, по-перше, на ньому є автор даної публікації - а я не дуже полюбляю розміщувати будь-які фото власної "персони" у Мережі. У тому розумінні, що для цього птрібні знімки належної якості. І це фото для цього також не призначалося - воно, так би мовити, робоче.

 

По-друге, на фото (на другому плані) знімальна група одного з відомих телевізійних каналів, а хто це, де вони, як їх знайти і якої вони думки про опублікування - зараз або не пам'ятаю або гадки не маю. Але, сподіваюсь, позаяк це, усе-таки, співробітники телебачення, то його працівники не будудь, як то кажуть, у претензії - не їм до такого звикати!

Чим цікаве це фото? Насамперед тим, що на ньому - верхівка Кінбурнського півостріва а саме його північно-західної, Кінбурнської коси. І саме тут можна побачити те місце, де закінчується Олешшя: Кінбурнська арена Олешківських пісків. До речі, ще приблизно 2500 років тому назад Олешшя простягалось далі на захід і на південь. Але приблизно 2400 років тому назад розпочався, а 1500 років тому назад закінчився черговий наступ моря на сушу - т.з. Німфейська трансгресія. От і пішла значна частина Кінбурнської арени під воду!

Чим іще примітне це фото? Тим, що праворуч на ньому - Дніпро-Бугський лиман, ліворуч - Чорне море. У цьому місті ці води контактують, утворюючи т.з. гідрофоронт - границю водних мас із різними властивостями. І, до речі, можна побачити різницю між характером води з моря та лиману навіть на цьому фотознімку! Придивіться уважно: вода з Чорного моря - блакитна, прозора, вода з лиману - жовтувата, маже непрозора.

Ось так. Тут закінчується Олешшя та сходяться море та лиман.

Євген Роман, Національний природний парк "Олешквські піски"

P.S. Автор висловлює подяку колегам з Національного природного парку "Білобережжя Святослава" і особисто начальнику науково-дослідного відділу Василю Чаусу - за багаторічне співробітництво та допомогу у виконанні досліджень. Як і у тієї, досить непростій, але результативній експедиції серпня 2013 р. Вона досить багато дозволила зрозуміти - щодо єдності та взємозв'язку різних частин Олешшя, Чорного моря та Дніпро-Бугського лиману.

Тут закінчується Олешшя. А може, починається?...