Про пожежі восени

Прийшла осінь – сезон збору грибів. Територія науково – дослідного природоохоронного  відділення «Буркути» Національного природного парку «Олешківські піски» славиться значними запасами їстівних грибів. Влітку і восени  березові гаї  щедро дарують нам делікатеси, такі, як білий гриб, підосичник, підберезовик, рядовики та маслюк звичайний. В цю чудову пору року  туристи часто відвідують територію Парку. Але буває, що на природу  вони  беруть  з собою традиційний набір: пляшку, закуску, цигарки та сірники. Мало хто турбується про правила пожежної безпеки, забуваючи, що знаходяться  у степовій зоні.

Лісів тут мало, але умови для поширення пожежі ідеальні – вітровії здатні далеко рознести навіть язички невеликого полум’я і вогонь швидко зробить свою «чорну справу».

Щоб довгоочікуваний відпочинок на природі не обернувся трагедією, варто виконувати кілька простих правил:

- необхідно  розуміти, що іскру може рознести навіть легкий вітерець,та спричинити неконтрольовану пожежу;

- необхідно гасити недопалки, а не викидати їх у надії, що вони самі згаснуть. Через  банальну халатність можуть зайнятися сухі решки гілок і листя, що неминуче викличе пожежу; 

- якщо ви відпочиваєте з дітьми, пильнуйте, щоб малеча не гралася із сірниками чи запальничками. Дитячі пустощі небезпечні не тільки вдома, але й на природі. 

Також не менш важливим є застереження місцевим мешканцям – не слід спалювати рештки покосу на полях, адже це не тільки тягне за собою виснаження ґрунтів і зниження родючості, але й може спричинити пожежі у прилягаючих територіях НДПВ «Буркути».

Мета створення Національного природного парку «Олешківські піски» це  можливость збереження та охорона природних комплексів. Співробітники парку прикладають зусилля для запобігання пожеж на власній території: займаються роз’яснювальною роботою серед місцевого населення, чергують на пожежо-небезпечних ділянках.

Хочеться заручитись розумінням та підтримкою місцевих громад, щодо недопущення підпалів очеретяних масивів, сухої трави, дерев та гілочок,  які дають притулок багатьом тваринам у різні сезони року.

Адміністрація Парку попереджає всіх, хто байдуже відноситься до закликів про обережність, що вони підлягають  адміністративній відповідальності.  Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення стаття 91 Порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду (Невжиття заходів для попередження і ліквідації негативних наслідків аварій або іншого шкідливого впливу на території та об’єкти природно-заповідного фонду – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від дев’яти до двадцяти чотирьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів чи без такої і на посадових осіб – від п’ятнадцяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів.

 

Інспектор з охорони ПЗФ НДПВ «Буркути»  
Грудзінський В.М. 

Про пожежі восени