Пожежа - лихо для природи

Основною причиною виникнення пожеж є порушення громадянами «Правил пожежної безпеки» в Національному природному парку «Олешківські піски» під час відпочинку, а також випалювання сухої трав’яної рослинності на сільськогосподарських угіддях, пустищах, вздовж доріг. Сильні вітри розповсюджують вогонь на прилеглі території, чим створюють реальну загрозу їх знищення.                                                                                                                             

Однією з основних задач протипожежної пропаганди на території НПП «Олешківські піски» є попередження пожеж, що здійснюється шляхом  щоденного контролю за дотриманням мір пожежної безпеки, виконанням протипожежних вимог серед населення.

За даними статистики, до 90% лісових пожеж виникають через недотримання правил пожежної безпеки в місцях роботи та відпочинку.

В результаті пожеж знижуються захисні, водоохоронні та інші властивості лісу, знищується фауна та флора, споруди.

Протипожежна пропаганда здійснюється за допомогою використання засобів масової інформації, показу протипожежних кіно-відеофільмів, популяризації заходів пожежної безпеки через пожежно-технічну літературу (брошури, листівки), наочно-зображувальні матеріали (плакати, буклети), проведення лекцій, бесід, інструктажів.

Службою державної охорони ПЗФ проводяться спільні рейди  разом з працівниками Голопристанського   РВ УМВС України в Херсонській області    на території науково-дослідного природоохоронного відділення «Буркути»,   по забезпеченню дотримання вимог  природоохоронного законодавства та правил пожежної безпеки.

Працівники НПП «Олешківські піски» звертаються до голів сільських рад, а також до населення з проханням контролювати місця свого відпочинку на природі,  дотримуватись правил пожежної безпеки, з обережністю розводити багаття в відведених для цього місцях.

Перебуваючи на території науково-дослідного відділення «Буркути»,

дотримуйтесь правил пожежної безпеки!

Кожному відвідувачу Парку необхідно дотримуватись правил поведінки:

- не розводити вогнища в пожежонебезпечний період!

- не підпалювати суху траву на полях та галявинах;

- не кидати сірники або недопалки;

- не заїжджати безпосередньо на територію Парку механічними транспортними засобами - іскри від них можуть викликати займання вогню;

- не залишати на сонці пляшки, залишки скла та сміття.

Пам’ятайте що,  необережне поводження з вогнем може призвести до непоправного лиха –  втрати значної кількості лісів та степу!

 

Інспектор з охорони ПЗФ, НДПВ «Буркути»                    Куліда С.С.

Пожежа - лихо для природи