Міжнародний день біологічного різноманіття

Фахівці національного природного парку «Олешківські піски» долучились до відзначення Міжнародного дня біологічного різноманіття.

Біологічне різноманіття – це основа життя. Його збереження є необхідним для існування людини. На сьогоднішній день, інтенсивність використання компонентів біорізноманіття призводить до виснаження та значного зменшення природних ресурсів: зникають та перебувають під загрозою зникнення численні види тварин і рослин та, навіть, цілі  екосистеми.

20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття. Основною метою якого є підвищення обізнаності людства з питань, що стосуються біорізноманіття та пошуку рішень для його збереження.

Щороку відзначаючи Міжнародний день біологічного різноманіття ми нагадуємо суспільству про необхідність збереження природи, та усвідомити відповідальність за збереження цієї дорогоцінної спадщини для майбутніх поколінь.

Національний природний парк «Олешківські піски» відіграє важливу роль в збереженні біологічного різноманіття Херсонщини, адже має природоохоронне та науково-дослідне значення. На території Парку зустрічаються тварини і рослини, які занесенні до різних природоохоронних переліків: 28 видів судинних рослин та 217 видів тварин.

Цього року, в умовах карантину, фахівці НПП «Олешківські піски» провели екологічних захід в режимі онлайн. До обговорення залучили учнів Малокопанівської ЗОШ Голопристанського району, які входять до гуртка «Юні лісівники-дендрологи». Під час онлайн-обговорення були підняті питання стосовно збереження біологічного різноманіття Парку та його популяризації.

Співробітники НПП «Олешківські піски» та гуртківці впевнені, що об’єднавшись ми здатні запобігти  втраті біорізноманіття на користь людству.