Лежень та кам'яна куниця: що між ними спільного?

Дійсно, а що може бути спільного між такими різними тваринами? Бо, хто цього хто не знає, лежень - це птах. За розмірами він близький до куликів, середньої величини, веде сутінковий та нічний спосіб життя, про що, до речі, свідчать його очі: вони дуже великі для птаха такого розміру. Ну а куниця - це хижак, ссавець. До речі, а чому вона кам'яна? А тому, що природними територіями, типовими для цього виду є низькогірські ландшафти Передньої Азії та Європи. Саме звідси цей вид зеселив населені пункти - і тут ця куниця зараз населяє такі сховища, які подібні до тих, що є її первиннми місцями помешкання у природі (розщелини, невеликі печери та ін.) - горіща, іноді бетонні труби і подібні їм місця. До речі, англійська назва лежня - Stone Curlew, кам'яний кульон.
Щодо слідів.
Слід лежня автор уперше побачив у Jktiis Олешші 2017 р., у другий раз - у 2019 р. Він є дуже типовим і за формою нагадує такий собі складний лист рослини - трилистник. Цей відбиток був знайдений у тих ландшафтах, які є досить типовими дя даного виду: на ділянках відкритого піску поряд з піщаним степом.
А от куниця залишила відбитки кінцівок на снігу який вкрив дошки (лаву). Характер слідів в неї також є досить характерним: як по формі і озмірам самих відбитків кінцівок, так і по характеру слідової доріжки - по розташуванню відбитків відносно один одного. Для даного виду характерним є, у тому числі, розташування відбитків у групах по 2 ("двохчьотка") або по 4 ("чотирьохчотка"), довжина стрибка- 55-85 см.
Ну ось тепер і можна, нарешті, сказати, що спільного між лежнем та кам'яною куницею: на даний час вони у Національноому приодному парку "Олешківські піски" виявлені тільки за слідами. Це повязане з об'єктивними причинами: спосібом життя, обережністю та відносно невеликою чисельністю тварин. Отож, цією публікацію автор розпочинає новий напрямок, який можна було б назвати так: "Школа слідопитів".
До речі, позаяк у останні часи мені доводиться спілкуватися з колегами з інших країн, назви публікацій та підписи до фото (а у подальшому - і самі матеріали) будуть надаватися у двох варіантах: на українській та англійській мовах.
Самого кращого справжнім Слідопитам - тим, хто розуміє та береже природу!
Євген Роман, Національний природний парк "Олешківські піски".
На світлинах зображені: лежень, камяна куниця (фото з мережі Інтернет, https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B2%D0%B4%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%B0#/media/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0,https://www.123rf.com/photo_94982803_stone-marten-martes-foina-with-clear-green-background-sitting-on-the-beautiful-green-moss-stone-in-t.html); сліди лежня, сліди камяної куниці (фото автора).
On the photos you can see: Stone Curlew, Stone Marten (photo from the Internet), traces of Stone Curlew, traces of Stone Marten (photo by the author).

Лежень
Кам'яна куниця
Лежень та кам'яна куниця: що між ними спільного?
Лежень та кам'яна куниця: що між ними спільного?
Лежень та кам'яна куниця: що між ними спільного?