Збережи ялинку

Спокон віків популярною традицією є прикрашання ялинки, яка продовжується і до сьогодні. Давні люди вважали, що у деревах живуть добрі духи. Щоб привернути їх увагу вони розвішували на дерева різні прикраси та пригощання. Тому, додержуючись давніх традицій, кожен рік перед зимовими святами починається несанкціоноване вирубування хвойних дерев.

З метою збереження природних територій, а також тваринного й рослинного світу, у тому числі хвойних (шпилькових) насаджень було створено 23 лютого 2010 року НПП «Олешківські піски». Щодо зміцнення кордонів пустелі - розпочалось ще задовго до заснування Парку, а саме наприкінці XVIII століття, шляхом укріплення їх спеціальними породами дерев. Але ця спроба виявилась марною. З 1920 року були вжиті активні заходи з насадження хвойних дерев з метою боротьби з опустелюванням.

Охороною шпилькових насаджень Парку займається служба державної охорони ПЗФ. В цілях виховання екологічної свідомості місцевих жителів, працівниками даного відділу щороку проводяться різні акції. Зокрема - Всеукраїнська екологічна акція «Збережи ялинку». Головною метою цієї акціє є донесення до громадян думки про необхідність заміни живих дерев на різні поробки або штучні ялинки. Отже, для того щоб створити новорічний настрій - не обов’язково вбивати зелених красунь! Прикрасити приміщення можна й святковою композицією, до прикладу: шишками ялини, віточками калини або ж виробами зі штучних матеріалів.

Фото: Садова О.Ф.

Студенти 431 групи Хресонського державного універсистету втілили свої творчі ідеї у життя, прикрасивши вікна головного офісу НПП «Олешківські піски»:

Фото: Бондар Ю.

Інспектори служби державної охорони ПЗФ з природоохоронною метою проводять патрулювання та рейдові виїзди на теритриторію Парку. Зокрема, для попередження самовільних порубок та збереження шпилькових насаджень. Здійснюються спільні виїзди з працівниками Олешківського та Голопристанського відділів поліції Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області в цілях виявлення порушників природоохоронного законодавства. Навіщо схилятися до таких жорстких методів? Якщо можна мирно відмовитися від винищення хвойних насаджень та зберегти життя ялинкам.

Тому працівники служби державної охорони ПЗФ провели у грудні екологічну акцію «Збережи ялинку» в Малокопанівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Під час проведення виховної години, разом з дітьми було виготовлено штучну ялинку з підручних матеріалів, яка тепер прикрашає шкільну аудиторію. На меті було не тільки навчити дітей дбайливо ставитись до природи, а й залучити їх до творчого процесу. Під час проведення заходу панувала святкова атмосфера. Дітям сподобалось виховна година, вони були задоволені ялинкою, яку створили разом з працівниками НПП «Олешківські піски».

 

Тож, збережіть вічно зелену перлину для своїх нащадків!

 

Автор: студентка 431 групи

Факультету біології, географії і екології

Херсонського державного університету

Бондар Юлія