Закликаємо громадян бути обережними у зв’язку зі спекою та високим ризиком виникнення пожеж

Шановні громадяни! Уже кілька років поспіль з травня по жовтень на території Національного природного парку «Олешківські піски» оголошуються високий та надзвичайний рівні пожежної небезпеки. Це пов'язано із аномально високими температурними показниками та відсутністю ефективних опадів.
 
Не треба бути фахівцем, аби збагнути, наскільки загрозливим є збіг кількох факторів: відсутність дощу, сильний вітер, нескошений бур'ян. За таких умов навіть необережно викинутий у бур’яни сірник, недопалок чи скляна тара можуть стати причиною великого лиха. 
 
З прикрістю вимушені нагадати, що часто пікніки, барбекю, шашлики біля території Парку часто залишають по собі досить помітні сліди у вигляді покинутого сміття та не загашених чи погано загашених вогнищ. Це призводить до виникнення масштабних пожеж. Створює загрозу перекидання вогню на прилеглі території і навіть на житлові приміщення.
 
Якщо з тих чи інших причин на території, де ви знаходитесь, спостерігається сильне задимлення, захистіть свої органи дихання – користуйтеся п’ятишаровими марлевими масками або зволоженою, складеною у декілька шарів тканиною чи рушником.
 
Просимо Вас відповідально ставитися до власного життя та здоров’я!
 
Пам’ятайте – попередити трагедію набагато легше, ніж ліквідувати наслідки надзвичайної події!
 
Інспектор з охорони природо -заповідного фонду                          Дудка Ю.І.
НДПВ «Раденське»

Закликаємо громадян бути обережними у зв’язку зі спекою та високим ризиком виникнення пожеж