Всеукраїнська акція «Збережемо первоцвіти!»

11 березня фахівці відділу державної охорони природно-заповідного фонду Національного природного парку «Олешківські піски» провели пізнавальний та творчий захід до Всеукраїнської акції «Збережемо первоцвіти», під час якого завітали до учнів Малокопанівської ЗОШ (Херсонська область).

Головною метою зустрічі було ознайомлення із природними багатствами Олешківських пісків, і що актуально навесні – важливістю збереження ранньоквітучих та червонокнижних рослин, таких, як: плодоріжка блощична, плодоріжка болотяна, роговик болгарський, сон лучний та інші.

Під час перегляду презентації діти поповнили знання про різноманіття рослинного світу Парку, особливості проростання первоцвітів, загрозу та наслідки їх зникнення на локальному та глобальному рівнях. Кожен з присутніх усвідомив те, що знищення первоцвітів – злочин, скоєння якого тягне за собою накладання штрафу на порушників природоохоронного законодавства України. В нагадування про це, учні отримали листівки з інформацією про першоцвіти  Парку.

Завершенням зустрічі стали творчі майстерні, під час яких дітлахи власноруч виготовили сувеніри із зображенням квітів, мальовничих куточків природи Херсонського краю та закликами до їх збереження. 

Всеукраїнська акція «Збережемо первоцвіти!»