«Олешківські піски» варті інвестицій та розширення. Пост-реліз

Розташований на Херсонщині національний природний парк (НПП) «Олешківські піски» треба суттєво розширити та покращити його фінансування й матеріальну базу.
 
Такого висновку дійшли учасники дискусії, яка відбулася 7 листопада у Херсонському прес-клубі. Обговорювали роль цього Парку у збереженні природи Херсонщини, необхідність розширення території НПП та результати впровадження проекту з відродження озер, які тут існують.
 
«Олешківські піски» -- один із 49 НПП України, єдиний, де охороняються пустельні та напівпустельні ландшафти. Приклад такого відновлення -- розчищення озер в оазах. Воно проводилося у рамках спільного проекту нацпарку та Українського товариства охорони птахів за підтримки Фундації Кока-Кола (детальніше тут: https://www.coca-colaukraine.com/stories/RenovationOleshkivsky).
 
Розчищено близько 70 гектарів. Значно зросли об’єм води та площа водного дзеркала. Це привабило велику кількість птахів, які тут відпочивають та годуються. Озера стали надзвичайно привабливими для орнітологів – як професіоналів, так і любителів. У свою чергу птахолюби (бьод-вотчери) й інші відвідувачі парку – потенційні клієнти «зелених» садиб та підприємців, які надають транспортні й інші послуги.
 
Сьогодні парк опікується вісьмома тисячами гектарів унікальної природи. Цього замало. Для ефективної охорони цього куточка херсонської природи треба збільшити територію нацпарку ще хоча би на 3,6 тис. гектарів. Зокрема, приєднати території, де ростуть унікальні плауни та мохи, рідкісні для Півдня діброви тощо.
 
Збільшення території зробить парк привабливішим для туристів, підніме рейтинг Херсонщині як рекреаційного регіону, стане ще одним кроком до виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС.
 
В перспективі бажано розширити територію парку до 46 тисяч гектарів, зміцнити його матеріальну базу, покращити фінансове забезпечення. Такі інвестиції окупляться сторицею, особливо з огляду на невідворотні зміни клімату, що насуваються.
 
У роботі клубу узяли, зокрема, участь завідувач кафедри ботаніки Херсонського державного університету Іван Мойсієнко; провідний науковий співробітник НПП «Олешківські піски» Олена Садова; координатор проекту з відновлення озер у «Олешківських пісках», представник Українського товариство охорони птахів Вікторія Шевчук; заступник начальника управління - начальник відділу заповідної справи, біоресурсів та юридичного забезпечення управління земельних ресурсів, поводження з відходами та заповідної справи Департаменту екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації Наталя Савченко.
 
Загальну думку учасників висловила завідувач відділу еколого-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою Парку Алла Лазарєва. «Олешківські піски – справжнє природне диво України. Різноманітна флора та фауна, мальовничі краєвиди приваблюють туристів не тільки з України, а й з усього світу. Наше спільне завдання – зберегти та розширити Парк».
- - - - - - - - -
За детальнішою інформацією звертайтеся до завідувача відділу еколого-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою НПП «Олешківські піски» Лазарєвої Алли Леонідівни: oleshki.sands@gmail.com, тел. (05542) 4-57-22 та Вікторії Шевчук (Українське товариство охорони птахів):  victoria.shevchuk@birdlife.org.ua, тел. 044 284 7131